Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
Odeslat stránku e-mailem

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 1
DNES: 28
TÝDEN: 178
CELKEM: 91135

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Obsah

STANOVY NS MAS

Stránky
první předchozí
ze 1
další poslední

Chcete-li zakládat témata, musíte se přihlásit nebo se zaregistrovat


Příspěvky [ 8 ]


1 Téma vytvořil HanaD.

  • HanaD.
  • Administrátor
  • nepřítomen
  • Registrován: 27.8.2012
  • Příspěvky: 28

Téma Může nebo nemůže?

p. Drška:
Rád bych se zeptal, zda i při volbách z.s. NS MAS se volí dané MAS nebo konkrétní lidé, kteří je zastupují?
 Hana Dufková

2 Téma vytvořil HanaD.

  • HanaD.
  • Administrátor
  • nepřítomen
  • Registrován: 27.8.2012
  • Příspěvky: 28

Re Může nebo nemůže?

Tomáš Havránek:
Co se týče členství v orgánech je můj názor takovýto:
1) ve stanovách je uvedeno, že nejvyšším orgánem spolku je valná hromada a každý člen spolku (podle §1 odst. 1 jsou členy pouze právnické osoby)má na jednání právo jednoho hlasu. Z toho vyvozuji, že nečlen spolku není členem valné hromady.

2) bylo by absurdní, kdyby členem nižších orgánů (když členem nejvyššího orgánu jsou pouze členové spolku), byly nečlenové, které ve vztahu ke spolku neváží stanovy povinnostmi, ani jim nezaručují práva a jsou tedy na něm naprosto nezávislí.
 Hana Dufková

3 Téma vytvořil HanaD.

  • HanaD.
  • Administrátor
  • nepřítomen
  • Registrován: 27.8.2012
  • Příspěvky: 28

Re Může nebo nemůže?

Srdečně zdravím,
to nařízení o volbě členů, může přinést velké komplikace při jednání orgánů. Když to vezmu ad absurdum, tak na každém jednání může být pokaždé jiné složení zástupců, protože dle OZ mohou dostat plnou moc k zastupování. To si nedovedu představit! Nevím, zda by mohlo být ve stanovách, že členy zastupuje pouze statutární zástupce. Neodporovalo by to OZ?
Může být členem KS MAS nečlen NS MAS? Možná je i opačná situace, kdy členem NS MAS není člen KS MAS. Pak by bylo opravdu vhodné to nějak ošetřit ve stanovách.

Hezký den přeje
J.Drška
 Hana Dufková

4 Téma vytvořil HanaD.

  • HanaD.
  • Administrátor
  • nepřítomen
  • Registrován: 27.8.2012
  • Příspěvky: 28

Re Může nebo nemůže?

Asi bychom měli uvažovat tak, jako že ne všichni se budou chovat ad absurdum. Z toho bychom asi měli vycházet. Pokud se budeme snažit vyřešit a dopředu ošetřit každou možnou vzniklou variantu a situaci, tak si vytvoříme něco, čím se v budoucnu sami sešněrujeme.
Možnost jednání na základě plné moci existovala a existuje, podle mého názoru bychom měli toto právo respektovat a neomezovat ho. Ad absurdum, i když bude výbor nebo jakýkoliv jiný orgán složen pouze ze samých FO (volen bude Franta Vonásek jako FO) tak i ten má právo jako FO zplnomocnit kohokoliv k jakémukoliv jednání (před FÚ, před soudem atp..proč by tedy nebylo možné zplnomocnit někoho za sebe k jednání nějakého orgánu spolku). Nemyslím si ale, že by toto bylo v hojné míře využíváno.

S přáním krásného dne
H. Dufková
 Hana Dufková

5 Téma vytvořil HanaD.

  • HanaD.
  • Administrátor
  • nepřítomen
  • Registrován: 27.8.2012
  • Příspěvky: 28

Re Může nebo nemůže?

Při 180-členné členské základně je nereálné, že se vždy sejde tolik statutárních zástupců, aby byla zajištěna usnášeníschopnost. Delegace plné moci je běžný úkaz všude, kde je sdruženo více členů. To, že se sejdou pokaždé trochu jiné tváře, nic nemění na výsledcích jednání. Každý, kde hlasuje s plnou mocí za svoji MAS, by měl respektovat názor této MAS a z více než dvacetileté praxe vím, že to nepřináší vůbec žádné problémy. Hlavně si musíme uvědomit, že i jako síť jsme neziskovka s dobrovolným členstvím a ne žádný oficiální úřad.

Plnou moc je nutné zachovat - jen bych dodala, že plná moc k jednání za MAS musí být originál, ale nemusí být úředně ověřena. Je to zbytečná komplikace, která je z právního hlediska nevymahatelná a pokud přijde zástupce s plnou mocí, ač není ověřena, hlasovat ho nechat musíme. Či-li je to takový celkem hloupý požadavek. Ale není napsán ve stanovách - nevím proto, proč na hlasování v Týnci po nás byl vyžadován - podle mne je to zbytečná šikana svéprávných členů.

 Hana Dufková

6 Téma vytvořil HanaD.

  • HanaD.
  • Administrátor
  • nepřítomen
  • Registrován: 27.8.2012
  • Příspěvky: 28

Re Může nebo nemůže?

K plné moci uvádím, že na poslední VH již plná moc s úředně ověřeným podpisem z rozhodnutí výboru vyžadována nebyla!!wink.gifwink.gif
 Hana Dufková

7 Téma vytvořil HanaD.

  • HanaD.
  • Administrátor
  • nepřítomen
  • Registrován: 27.8.2012
  • Příspěvky: 28

Re Může nebo nemůže?

Dobrý den kolegové,
co se týká plných mocí u zástupců na valné hromadě to není problém, ale promítněme si to do jednání výboru, tam by to bylo asi složitější. Nebo předseda, kdy je také volena MAS a pak se na postu předsedy bude střídat několik pověřených zástupcú dotyčné MAS. To bych asi nechtěl zažít.
Hezké prázdniny
přeje Jiří Drška.
 Hana Dufková

8 Téma vytvořil HanaD.

  • HanaD.
  • Administrátor
  • nepřítomen
  • Registrován: 27.8.2012
  • Příspěvky: 28

Re Může nebo nemůže?

Ja osobne si myslim, ze pokud by toto nastalo, tak by to melo nejaky duvod, bylo byto neceho dusledkem. Ale ze by se to melo dit neja k masove nebo standardne, to preci neni moc pravdepodobne.Bylo celkem obvykle, ze se stridali dva zastupci za kraj (clen a zastupce). Ja bych zbytecne nevyhledavala problemy. Opravdu jsme neziskovky, svoji praci delame nejen jako povinnost, ale protoze chceme. Z toho bychom meli vychazet. Diky.Zdravi H. Dufkova
 Hana Dufková

Příspěvky [ 8 ]


Stránky
první předchozí
ze 1
další poslední

Chcete-li zakládat témata, musíte se přihlásit nebo se zaregistrovat